Sıhhatli olmak kolay değildir ve sohbet ederseniz, bu kısmı tamamen atlıyor olabilirsiniz. Muhtemelen yiyecek yemeyi ve elinizde ne olursa olsun şeker çubuğu yada fast food atıştırmasını almayı unutursunuz. Gene de bir şeyi hatırlamanız gerekiyor. Yiyecek yemiyorsanız ölürsünüz. Bu kadar kolay. Bundan dolayı, ziyafet masasına yönlendirilmeniz gerekse bile, sıhhatli yemeklerin bir seçenek olmadığını hatırlamanız gerekir.

Sohbet etseniz bile, sizin için iyi olan şeyleri yiyecek o denli kolay olsa gerek. Her sabah o simit, yumurta, peynir ve domuz pastırmasını unutun. Hepsi senin için fena. Bunun yerine, bazı granola barları, bazı kahvaltı kurabiyeleri yada kapıdan çıkarken alabileceğiniz herhangi bir şey satın alın. Ya da yiyecek için birazcık zamanınız var ise, bir kase mısır gevreği üstüne yoğurt yada taze meyve deneyin. Tarçınlı yulaf ezmesi kalbiniz için bile iyidir ve bu günlerde mikrodalgada düzeltmek oldukca kolaydır. Direkt restoranda sıraya oturmak yerine kolay yiyecek hazırlamada süre geçirin.

Öğle yemeğini de yemeyi unutmamalısın. Sık sık atlarsanız, bu şekilde sıcak bir iş yapmazsınız. Zamanlayıcıda yada hatta Outlook şeklinde elektronik düzenleme yazılımlarında bir tanesinde ayarlayın. Bu şekilde, bir mola vermeyi ihmal etmeyin. Masanızı da bozulmayan güzelliklerle istifleyin. Kahvaltıda olduğu şeklinde, granola barlar da ayçiçeği tohumu, fındık şeklinde çalışır ve hatta birçok değişik çeşitte alabileceğiniz “bir tek sıcak su ilave edin” çorbalarını deneyin. Bu öğle yiyecekleri bile biraraya gelmek için oldukca can sıkan olmamalıdır.

Dondurucunuzu akşam yemeği için sıhhatli alternatiflerle dolu tuttuğunuzdan güvenilir olun. Taze yiyecek daima en iyisidir, sadece yalnız yaşıyorsanız, muhtemelen herhangi bir tertipli olarak yapmayacaksınız. Bu yüzden, mahalli süpermarkette öncesinden pişirilmiş yiyecekler satın alın. Birçoğunda oldukca çeşitli fırına girebileceğiniz tam yemekler var. Ya da daha sıhhatli donmuş yiyeceklerden bazılarını alın ve hazır bulundurun. Mikrodalgada bir şey atmak o denli kolay olsa gerek ve oldukca can sıkan olmayacak ve chat sohbet yapmaktan uzak. Bazı insanoğlu yiyecek pişirmekten nefret eder ve bu kısayollar muhteşem bir alternatif olabilir.

Sadece taze pişmiş yemeklerin hala en iyi seçim bulunduğunu ihmal etmeyin. Doğrusu, şarküteri tezgahından doldurulmuş lahana satın alın ve mikrodalgada ısıtın. Daima yiyecek seçeneği de var. Yiyeceklerin fiyatını ve kaybettiğiniz hazırlık süresini göz önünde bulundurarak, yiyecek getirmenin ne kadar ucuz olduğuna şaşırabilirsiniz. Bunların hepsi akşam yemeklerine dikkat etmeleri için mükemmel yollar.

Sıhhat bir armağan değil, sürdürmemiz ve alternatifi düşünmemiz ihtiyaç duyulan bir şey. Sohbet beyninizin yiyecek yemeyi hatırlamasını sağlamak için yaratıcı yollar bulmak da asla doğru iyi yiyeceğe haiz olmamanın bir koşulu olabilir. Süpermarkete haftada minimum bir kez gitmek ve dolaplarınızı ve buzdolabınızı sıhhatli yiyeceklerle doldurmak için kendinizi eğitin. Bedeniniz sizi bunun için sevecek.

Kategoriler: Genel